آموزش 4 روش سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

اینستاگرام به شیوه های مختلفی امکان طرح سوال در استوری (Instagram Story) را فراهم کرده است، اما آیا شما با تمام این روش ها آشنا هستید؟ در این مقاله می‌خواهیم به آموزش روش های سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با ما همراه باشید.

 

مقدمه‌ای در رابطه با سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

یکی از ویژگی ها یا قابلیت های جالبی که در استوری اینستاگرام ارائه شده مربوط به طرح سوال می‌شود. طرح سوال یا پرسش می‌تواند به چند شیوه گوناگون در استوری اینستاگرام انجام شود. برای مثال شما می‌توانید یک سوال را با امکان انتخاب دو پاسخ مختلف در استوری خود ارسال کنید یا سوالی از کاربران پرسیده و از آن ها بخواهید که مستقیما پاسخ آن را ارسال کنند. در حال حاضر امکان طرح سوال یا پرسش به چهار شیوه مختلف در استوری اینستاگرام میسر است. در ادامه این مطلب می‌خواهیم این چهار روش مختلف سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام را برایتان شرح دهیم. ضمنا توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قابلیت های جالبی که در استوری اینستاگرام ارائه شده‌اند، حتما یک مرتبه مقاله "آموزش جالب ترین ترفند های استوری اینستاگرام" را هم مطالعه کنید.

 

روش اول: طرح سوال با پاسخ دو گزینه‌ای (Poll)

قابلیت POLL که به آن قابلیت ارسال نظرسنجی هم گفته می‌شود یکی از مرسوم ترین روش های سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام است. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید یک سوال را مطرح کنید و دو پاسخ مختلف را هم برای آن انتخاب نمایید. در این حالت هر یک از کاربرانی که استوری شما را مشاهده کند می‌توانند مابین دو گزینه ارائه شده یکی را انتخاب کرده و در نهایت ببینید که چند درصد آرای دریافت شده با پاسخ آن ها منطبق بوده و چند درصد مربوط به پاسخ دیگر می‌شود. پس با استفاده از قابلیت POLL در اینستاگرام می‌توانید سوالاتی ارسال کنید که دارای دو پاسخ مختلف هستند و کاربران می‌توانند هر یک از دو پاسخی که مورد نظرشان باشد را انتخاب کنند. برای ارسال این نوع پرسش در استوری اینستاگرام کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 

سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

 

 • اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید و وارد بخش تایم لاین (تب با نماد خانه) شوید.
 • انگشت خود را از سمت چپ به سمت راست صفحه نمایش بکشید تا دوربین گوشی و بخش استوری نمایان شود.
 • عکس یا ویدئوی مورد نظرتان که می‌خواهید استوری شود را انتخاب کنید.
 • آی با نماد استیکر را از بالای صفحه انتخاب نمایید.
 • گزینه POLL را انتخاب کنید.
 • سوال مورد نظرتان را در فیلد نخست تایپ کنید.
 • در ازای دو گزینه‌ای که در حالت پیش فرض YES و NO هستند، پاسخ های مورد نظرتان را تایپ کنید.
 • گزینه Done را انتخاب کرده و پس از اعمال سایر تغییراتی که مورد نیازتان است، استوری خود را ارسال کنید.

بدین ترتیب ارسال استوری شما با طرح یک سوال و دو پاسخ انجام می‌شود. کاربران و دنبال کنندگان شما می‌توانند با توجه به سلیقه خود هر یک از دو گزینه ارائه شده را انتخاب کنند و درصد آرای دریافت شده را مشاهده نمایند.

 

روش دوم: طرح سوال و دریافت پاسخ از طریق دایرکت

یکی دیگر از روش های سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام که با استفاده از آن می‌توانید سوال مطرح کنید و منتظر پاسخ بازدیدکنندگان باشید مربوط به حالتی است که با عنوان QUESTION شناخته می‌شود. در این روش شما می‌توانید سوالی که مورد نظرتان است را در استوری خود بپرسید و بازدیدکنندگان شما هم در صفحه استوری می‌توانند پاسخ مورد نظرشان را تایپ کنند و زمانی که این کار را انجام دهند، پاسخ آن ها برای شما قابل نمایش می‌شود. دقت داشته باشید که از این روش برای دستیابی به نتیجه برعکس هم می‌توان استفاده کرد. یعنی شما می‌توانید از بازدیدکنندگان خود بخواهید تا از شما سوالی بپرسند و سپس شما پاسخ آن ها را برایشان دایرکت کنید. پس گزینه QUESTIONS می‌تواند در استوری اینستاگرام با دو هدف مختلف استفاده شود. برای سوال پرسیدن این چنینی در استوری اینستاگرام کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 

سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

 

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و وارد بخش تایم لاین (تب با نماد خانه) شوید.
 • انگشت خود از سمت چپ به راست صفحه نمایش سوایپ کنید.
 • عکس یا ویدئوی مورد نظرتان را برای ارسال در استوری انتخاب کنید.
 • آی با نماد استیکر را از بالای صفحه انتخاب نمایید.
 • گزینه QUESTIONS را انتخاب کنید.
 • سوال مورد نظرتان را تایپ کنید.
 • پس از اعمال سایر تغییراتی که مورد نیازتان است، استوری را ارسال کنید.

به همین سادگی می‌توانید هر سوالی که مد نظرتان باشد را از طریق استوری اینستاگرام ارسال نمایید و از کاربران خود بخواهید که به آن ها پاسخ دهند.

 

روش سوم: طرح پرسش با ارائه اسلایدر

یکی دیگر از روش هایی که می‌توانید از آن برای سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام استفاده کنید مربوط به قابلیتی می‌شود که به موجب آن یک اسلایدر روی پستتان نمایان خواهد شد و کاربران می‌توانند میزان موافقت خود (نظر مثبت خود) در مورد موضوعی که مطرح کردید را با کشیدن انگشت بر روی این اسلایدر نشان دهند. به عنوان مثال می‌توانید یک عکس از جدیدترین محصولی که در فروشگاهتان عرضه می‌کنید را در استوری ارسال نمایید و با استفاده از روشی که در این بخش شرح می‌دهیم یک اسلایدر را روی آن اضافه کنید تا کاربران بتوانند میزان رضایت خود از آن محصول را روی اسلایدر نشان دهند. هرچقدر میزان رضایت کاربران بیشتر باشد، اسلایدر شما بیشتر رو به سمت فول شدن سوق پیدا می‌کند و هرچقدر نظرات کاربران ضعیف‌تر باشد، اسلایدر هم مقدار کمتری را نشان می‌دهد. برای ارسال اینگونه سوالات در استوری اینستاگرام به شرح زیر عمل کنید:

 

سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

 

 • اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید و وارد بخش تایم لاین (تب با نماد خانه) شوید.
 • انگشت خود را از سمت چپ به سمت راست صفحه نمایش بکشید تا دوربین گوشی و بخش استوری نمایان شود.
 • عکس یا ویدئوی مورد نظرتان که می‌خواهید استوری شود را انتخاب کنید.
 • آی با نماد استیکر را از بالای صفحه انتخاب نمایید.
 • آی با نماد اسلایدر که دارای اموجی با دو چشم قلب شکل است را از ردیف سوم انتخاب کنید.
 • سوال مورد نظرتان را تایپ کنید.
 • سایر تغییرات مورد نیازتان را اعمال و استوری را ارسال نمایید.

بدین ترتیب هم قادر به سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام خواهید بود. در این روش هر فردی که نظر خود را ثبت کند می‌توانید میانگین نظرات را مشاهده نماید. شما هم به عنوان ارسال کننده استوری می‌توانید ببینید که هر کاربر چه مقداری را روی اسلایدر انتخاب کرده است.

 

روش چهارم: طرح سوال چند جوابی شبیه به تست (QUIZ)

یک قابلیت جدید دیگر هم برای سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام ارائه شده که با لقب QUIZ شناخته می‌شود. در این روش شما می‌توانید یک سوال از بازدیدکنندگان پست خود بپرسید و در برای آن پاسخ های چند گزینه‌ای تعریف کنید. همچنین باید از بین گزینه هایی که قابل انتخاب کرده‌اید گزینه صحیح را هم مشخص نمایید. در این حالت بازدیدکنندگان پست شما می‌توانند پس از مطالعه سوال، یکی از گزینه ها را انتخاب کننده و ببینند که آیا پاسخ آن ها صحیح بوده است یا خیر! این روش بیشتر در شرایطی کاربرد دارد که بخواهید پست های چالش برانگیز ارسال کنید. در این روش نهایتا می‌توانید 4 گزینه را به عنوان گزینه های قابل انتخاب در نظر بگیرید. برای طرح پرسش چند جوابی شبیه به تست یا اصطلاحا کوییز (Quiz) در استوری اینستاگرام خود باید به شرح زیر عمل کنید:

 

سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام

 

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و وارد بخش تایم لاین (تب با نماد خانه) شوید.
 • انگشت خود از سمت چپ به راست صفحه نمایش سوایپ کنید.
 • عکس یا ویدئوی مورد نظرتان را برای ارسال در استوری انتخاب کنید.
 • آی با نماد استیکر را از بالای صفحه انتخاب نمایید.
 • گزینه QUIZ را انتخاب کنید.
 • سوال مورد نظرتان را در فیلد اول و بالا تایپ کنید.
 • گزینه هایی که می‌خواهید به عنوان گزینه های قابل انتخاب نمایش داده شوند را تایپ کنید. دقت داشته باشید که نهایتا می‌توانید چهار گزینه را در این بخش وارد نمایید.
 • گزینه صحیح را با لمس دایره کنار آن انتخاب کنید تا سبز رنگ شود.
 • سایر تغییراتی که مورد نظرتان است را روی استوری ایجاد و آن را منتشر کنید.

به همین سادگی می‌توانید سوالات چند گزینه‌ای در استوری اینستاگرام ارسال نمایید. این روش هم یکی دیگر از روش های مطرح کردن پرسش در استوری خواهد بود. تفاوت این روش با روش اول یا POLL در آن است که در روش QUIZ یکی از پاسخ ها صحیح است و کاربران باید سعی کنند که آن پاسخ را از بین گزینه ها انتخاب نمایند. اما در حالت POLL سوال پرسیده شده شبیه به یک نظرسنجی خواهد بود و ومی ندارد که پاسخ قطعی و صحیحی برای آن پرسش وجود داشته باشد. پس فالوورهای شما صرفا نظر خود را روی آن اعلام می‌کنند.

 

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام پرداختیم و در این راستا چهار روش مختلف را برایتان شرح دادیم. اینکه شما دقیقا با چه هدف و منظوری از این چهار روش برای طرح پرسش در استوری اینستاگرام خود استفاده کنید کاملا به خلاقیت شما مرتبط خواهد بود. سعی کنید همیشه از روش هایی برای سوال کردن در استوری صفحه اینستاگرام خودتان استفاده کنید که بیشترین جذابیت را برای بازدیدکنندگان به همراه داشته باشد.


فروشگاه اینترنتی هدف استوری ,اینستاگرام ,سوال ,گزینه ,مورد ,می‌توانید ,استوری اینستاگرام ,مورد نظرتان ,انتخاب کنید ,سوال پرسیدن ,تایپ کنید ,صفحه انتخاب نمایید ,است?

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

وبسات آزمایشی ???? عارف تستر | Aref Tester سلامت تعمیرات تخصصی لوازم خانگی فدا چت|خلوت چت|چت روم خلوت|چت خلوت|شیراز چت کنکور,سوالات کنکور,کارشناسی,کارشناسی ارشد,دکتری تعرفه ها بازاریابی دیجیتال همه چی در همه my graphy خلاصه آوازی برای وطنم آخرین قیمت طلا23فروردین97 همه معلم ها دانش آموزانی را دوست دارند که آرام در یک گوشه بنشینند دانلود هات گرام برای کامپیوتر باز نویسی صحفه ۵۵ پایه هفتم چشات کار داده دستم آهای خانومم انشای عینی در باره جنگل رمان دانشجوی شیطون بلا پارت 34 مثل نویسی عاقل نکند تکیه به دیوار شکسته دانلود زیرنویس فیلم هندی من دیوانه عشق هستم